YouTube Video Builder: nakopněte svůj online marketing videem zdarma

Dne 25. 1. 2021 PPC

Přemýšleli jste nad zapojením video obsahu do vaší online marketingové strategie, ale odrazovala vás cena za produkci? Pak je nástroj YouTube Video Builder pro vás tím pravým řešením! YouTube Video Builder je bezplatný nástroj od Googlu, díky kterému můžete za pár minut vytvořit video a oslovit vaši cílovou skupinu prostřednictvím reklamy na YouTube, nebo oživit svůj pravidelný obsah na sociálních sítích. Podrobněji se s tímto nástrojem seznámíte v našem článku.
 

Opuštěné režisérské křeslo_

Potřebujete jednoduché video? Zapomeňte na drahou video produkci. S nástrojem YouTube Video Builder ho vyrobíte snadno, rychle a zdarma.

Zdroj: Depositphotos.com

Nejsilnější kouzlo pro vaši marketingovou strategii

Video jako marketingový nástroj si vás dosud nezískalo? Chyba! Uvedeme vám tu pár argumentů, proč byste svůj přístup měli rychle přehodnotit. Video je nejoblíbenějším formátem internetu, což už dnes lze doložit ověřenými daty. Běžný uživatel totiž stráví na webu téměř dvakrát více času sledováním videa než čtením či prohlížením statických obrázků. Jeho efekt se dostavuje velmi rychle v podobě více návštěv na vašem webu a více reakcí na sociálních sítích. A především: video umí přesvědčit k nákupu, tudíž zvyšuje vaše online konverze.
 

Rejža má utrum. Vyrábějte si videa sami rychle a bezplatně 

Video je tedy bez diskuze atraktivní formát, který byste neměli vynechat, pokud chcete maximalizovat dosah online marketingové kampaně. Co když je ale váš rozpočet omezený? Cena za produkci profesionálně zpracovaného videa totiž je zpravidla vysoká. 

Ani v případě omezeného rozpočtu si však nemusíte zoufat! Rejžu, který vás právě vyděsil cifrou v nacenění výroby videa, si můžete dovolit zdvořile odmítnout, protože vám trn z paty vytrhne něco jiného, a to bezplatně. S novým free nástrojem YouTube Video Builder od Googlu dokážete svou online kampaň rozpohybovat během několika minut zdarma.

YouTube Video Builder umožňuje firmám, které nechtějí investovat svou energii a finance do tvorby klasických videí, vytvářet jednoduchá videa o délce 6, 15 a 16 vteřin. Díky této krátké stopáži jsou videa ideálním materiálem pro tvorbu video reklam na YouTube a na sociálních sítích. U reklam s délkou 6 a 15 vteřin můžete prostřednictvím kampaní na YouTube využít tzv. nepřeskočitelný formát reklamy a dosáhnout maximální vizibility a pozornosti uživatele.
 

Tabulka nákladů na online marketing v USA  2019–2023

Tabulka celkových částek vynaložených na online marketing v USA podle jednotlivých formátů s výhledem do roku 2023. Pro nás jsou zajímavá především rostoucí čísla v kolonce Video.

Zdroj: eMarketer

Většinu práce udělá Video Builder za vás

Asi jste správně pochopili, že věci, které jsou zdarma, mají své mouchy. V případě Video Builderu to není jinak. Video Builder je specifický v tom, že funguje na bázi šablon – videa mají přesně daný scénář snímků, který nelze měnit ani přeskočit. Na vás je pak volba podkladových obrázků, barvy, fontu a hudby (z knihovny Google). I přes svá omezení tento nástroj nabízí poměrně hodně muziky. Pro středně velké inzerenty, kteří nechtějí investovat do tvorby videa mnoho, může být Video Builder skvělým pomocníkem. 

Příklad využití video spotu u klienta Bazarové regály.

 

Jak založit Video Builder 

Zaujal vás tento nástroj? Už se nemůžete dočkat, jak se vaše kampaň začne hýbat? Výborně, můžete se rovnou vrhnout na vytváření videa. Nejdříve si však musíte založit nástroj ve svém YouTube kanálu. Máme pro vás přehledně postup v jednotlivých krocích. 
 

1. Založení Google účtu

Abyste mohli vytvářet videa ve Video Builderu, musíte mít nejprve založený Google účet a pod ním vytvořený svůj YouTube kanál. Pokud Google účet máte, paráda, přejděte ke kroku 2. Pokud ne, vytvořte si svůj Google účet nyní.
 

2. Vytvoření YouTube kanálu

Už máte Google účet? Teď si musíte ještě založit YouTube kanál, aby se videa vytvořená ve Video Builderu měla kam ukládat (Google je automaticky nahrává na kanál YouTube). YouTube kanál se následně spáruje s vaším nástrojem YouTube Video Builder. YouTube kanál doporučujeme vytvořit jako tzv. účet značky, který umožní sdílet videa více lidem najednou s různou úrovní přístupu. Pokud jej založený nemáte, můžete postupovat dle návodu Jak vytvořit kanál YouTube.
 

3. Založení YouTube Video Builderu

A jsme u posledního kroku. Založení YouTube Video Builderu je možné pouze na základě vyplnění formuláře o zpřístupnění této funkce. Poté probíhá schvalovací proces, který trvá cca 14 dní. Jakmile vám Google udělí přístup, můžete začít tvořit videa! Na výběr budete mít z 15 šablon, které se liší svou délkou a také účelem – propagace konkrétních produktů, zvyšování povědomí o značce nebo propagace aplikace

 

Prostředí nástroje Video Builder

Ukázka prostředí nástroje YouTube Video Builder 

Zdroj: YouTube

 

Beta verze, která bude brzy umět mnohem víc

Jedním dechem ovšem musíme dodat, že aktuální verze nástroje YouTube Video Builder je zatím pouze betou, která se stala dostupnou teprve před pár měsíci. Už teď vám ale nabízí služby, které ocení zejména tvůrci kampaní s nižším rozpočtem. Pusťte se tedy do tvorby videí a směle vyzkoušejte všechny nabízené vizuály.

 

Lucie Horká

ZPĚT NA VÝPIS BLOGU chci nezávaznou konzultaci

Naše kompetence