Nabídněte své produkty přímo na Facebooku!

Dne 22. 11. 2016 Social PPC

Chtěli byste ještě více podpořit prodeje vašich produktů? Před časem nám Facebook přinesl další novinku. Firemní stránky jsou nyní obohaceny o sekci Obchod, která nabízí přehled produktů.

Výhody jsou jednoznačné. Potenciální zákazník nemusí odcházet z Facebooku, aby se podíval na produkty, které váš e-shop nabízí. Informace máte hned po ruce. Je to tedy přehledná forma, jak své produkty prezentovat.

 

blog-nabídněte své produkty.png

Zdroj: Facebookový profil Platan Clinique

Sekci Obchod lze přidat pomocí funkce Nastavení kliknutím na položku Upravit stránku. Po přidání karty Obchod si pak už z hlavní stránky rozkliknutím sekce Obchod nastavíte měnu a přidáte produkty. Přidávat, upravovat nebo odstraňovat zboží lze ještě lépe přes funkci Nástroje pro zveřejňování, kde vám po nastavení Obchodu přibude další tlačítko.

 

blog-nabídněte své produkty 2.png

Zdroj: Facebookový profil Platan Clinique

Přidávat i upravovat produkt je snadné. Nejenže můžete ke zboží přidat více fotek, ale můžete také nahrát video, které produkt zákazníkům ještě více přiblíží.

 

blog-nabídněte své produkty 3.png

Zdroj: Facebookový profil Platan Clinique

Produkty zatím nelze kupovat přímo na Facebooku. Tlačítko u daného produktu vás nasměruje na příslušný e-shop, kde si už můžete zvolený produkt koupit tak, jak jste zvyklí. Příkladem může být náš klient Platan Clinique, u kterého jsme Obchod nastavili. Jeho zákazníci tak hned uvidí produkty, které nabízí, a mohou se tak přímo na profilu informovat o ceně a následně dokončit nákup na jejich webu.

 

blog-nabídněte své produkty 4.png

Zdroj: Facebookový profil Platan Clinique

Abyste měli přehled o této sekci a jednotlivých produktech, můžete do odkazu přidat samozřejmě také UTM parametry a sledovat vývoj v Google Analytics.

Obchod jako takový lze sdílet stejně jako jednotlivé produkty. Dají se označovat v příspěvcích a k dispozici je také spousta dalších možností. Příklady toho, jak můžete sdílet Obchod nebo produkty, najdete níže.

Takto vypadá rozhraní pro nastavení sdílení celé sekce Obchod. Možnosti, kde lze Obchod sdílet, máte jako na dlani.

 

blog-nabídněte své produkty 5.png

Zdroj: Facebookový profil Platan Clinique

blog-nabídněte své produkty 6.png

Zdroj: Facebookový profil Platan Clinique

V České republice zatím ještě nejsou všechny funkce dostupné. Jakmile další novinky dorazí i do našich končin, budeme vás včas informovat!

Zaujala vás sekce Obchod a chtěli byste ji mít také profesionálně nastavenou? Nevíte, jak na to, aby vám správně podpořila prodeje? Ozvěte se nám, rádi vám poradíme a pomůžeme.

 

Lucie Křivánková

ZPĚT NA VÝPIS BLOGU chci nezávaznou konzultaci

Naše kompetence