PPC pro každého 1: Kudy do toho?

Dne 22. 1. 2020 PPC

Tvořit PPC kampaně může každý uživatel Googlu. Stačí pár kliknutí a už bezstarostně inzerujete. Mnoho lidí se však mylně domnívá, že dokážou své kampaně sami dlouhodobě spravovat. Kvalitní a účinná optimalizace totiž vyžaduje mnohem víc než jen základní nastavení a spuštění reklam. A od toho je tu náš seriál. 

Potěší všechny nadšence do online marketingu, majitele webů, úplné nováčky i středně pokročilé PPCčkaře. K jeho tvorbě nás inspirovala zásoba chyb, které pravidelně nacházíme v účtech klientů při jejich úvodním převzetí. Ukážeme vám, jak se těmto chybám vyhnout, jak kampaně správně spustit a jak se o ně starat

V prvním díle zmíníme pár základních principů a doporučení a připravíme si pracovní prostor.

 

Základem je pravidelnost

Podstatné je, aby si člověk na začátek uvědomil, že práce s PPC vyžaduje pravidelnost, preciznost a ochotu neustále se vzdělávat a rozvíjet. Google průběžně pracuje na vývoji svých technologií a upravuje samotné prostředí či jednotlivé metriky v něm. 

Doporučujeme, abyste si nejprve prošli nápovědu Google Ads a složili základní test znalostí. V závislosti na tom, které kampaně plánujete využívat, je také vhodné absolvovat certifikaci Google Ads Academy a její doplňkové e-learningové kurzy.

Aby vám neujel vlak a měli jste přehled o aktuálních trendech, připravili jsme pro vás seznam dalších informačních webů a kanálů, ze kterých vycházíme při správě klientských účtů:

Na webech freelancerky Petry Větrovské se seznámíte se s prostředím Google Ads a jeho funkcionalitou, najdete tam také informace o inzerci v Skliku.

Kromě žhavých novinek z celého online světa na tomto serveru najdete PPC novinky, které Google chystá a které nás neminou.

Určitě také nezapomínejte na osobní účast na konferencích a workshopech, kde se potkáte s řadou lidí, kteří řeší podobné problémy jako vy. Doporučujeme třeba PPC na stojáka nebo PPC restart. A pokud chcete být úplně nad věcí, udržujte si povědomí o tom, co se děje v jiných nástrojích. Vždycky se hodí vědět, jak nad daným problémem přemýšlí SEO specialista nebo třeba UXák.

 

Tvorba PPC strategie

Ať už tvoříte strategii pro sportovní utkání, nebo pro PPC kampaň, vždy pomůže, když se na celou věc podíváte pěkně shora.

A strategii máte?

Google Ads poskytuje reklamní prostor ve vyhledávací síti Google a také v partnerských webech společnosti. Obsahová síť umožňuje inzerci na vybraných webech, v Gmailu, v mobilních aplikacích nebo na YouTube.

Úplně na začátku je důležité si ujasnit, jakou roli budou PPCčka hrát v celkovém pojetí a jak budou mezi sebou online marketingové kanály spolupracovat. Jestli uživatele jako první osloví video, či textová nebo grafická reklama, závisí na tom, jaký cíl si u PPC kanálu zvolíme

 

Kde tedy začít

K založení Google Ads účtu potřebujete mít registrovaný Google účet. Pokud jej ještě nemáte, je to jednoduché, jeho vytvoření je otázkou pár minut. 

 

Co bude příště

Ve druhém díle se podrobněji podíváme na to, jak PPC kampaně fungují a jak byste nad nimi měli přemýšlet v rámci celého marketingového mixu.

 

Jdete do toho?

Pokud jste rozhodnutí věnovat se PPC kampaním, gratulujeme a doufáme, že budeme na vaší cestě užitečným rádcem. Pokud se vám nechce čekat a rádi byste se do PPCček pustili hned, ozvěte se, rádi vám řekneme víc. 

 

Lucie Horká

ZPĚT NA VÝPIS BLOGU chci nezávaznou konzultaci

Naše kompetence