Využijte Sklik na maximum

Dne 15. 8. 2016 PPC

Jestli sledujete náš blog, určitě jste si všimli, že jsme se na přelomu července a srpna zúčastnili E-shop víkendu 2016. Jak se nám tam líbilo, jsme vám už pověděli a teď bychom se s vámi chtěli podělit o informace, které jsme získali na workshopu Petra Pavelka „Efektivní práce v Skliku a dynamický retargeting“.

 

Relevance reklam

Aby byly reklamy na Seznamu co nejefektivnější, je potřeba pracovat s jejich relevantností a neustále ji zvyšovat. To je možné dosáhnout použitím klíčových slov přímo v textu inzerátu. Důležité je také monitorovat, na jaké vyhledávací dotazy se vaše reklamy zobrazují a ty nevhodné vyloučit. S vyhledávacími dotazy se dá efektivně pracovat také hromadně, využitím statistik.

 

efektivni-prace-v-skliku_statistika_obr.1.png

Zdroj: Sklik.cz

Nejčastější chyby na Skliku

Jestli chcete, aby vaše reklamy dosahovaly optimální výkon, vyvarujte se nejčastějších chyb, které mnozí inzerenti na Seznamu dělají:

• oddělujte vyhledávací kampaně od obsahových,
• oddělujte textové inzeráty a bannery do zvláštních kampaní,
• jestliže necílíte na konkrétní kraje, neomezujte kampaně cílením na všechny kraje ČR,
• strukturujte produktové kampaně (dle kategorií, cen, marží).

 

Inzerce v obsahové síti

Řeč byla také o obsahové síti Skliku, která má na českém internetu zásah až 95 %. Inzerent ji může využít k oslovení uživatele dle jeho zájmů, zájmů o koupi, retargetingově, může cílit na konkrétní weby, dle jejich témat, klíčových slov, nebo umístnění (konkrétní weby, kde se bude inzerát zobrazovat). Díky široké možnosti cílení dokáže inzerce s využitím obsahové sítě oslovit uživatele ve všech fázích nákupního cyklu.

Na základě dat, která sbíráte retargetingem se dozvíte, jaké zájmy a pohlaví má vaše cílová skupina (po rozkliknutí RTG publika).

 

efektivni-prace-v-skliku_pohlavi_obr.2.png
efektivni-prace-v-skliku_zajmy_obr.2.png

Zdroj: Sklik.cz

Dynamický retargeting

Čerstvou novinkou Skliku je dynamický retargeting, kterým oslovujete uživatele, který se díval na produkty na vašem e-shopu, ale nenakoupil. V obsahové síti budou tohoto uživatele tedy oslovovat reklamy s produkty, které si u vás naposledy prohlížel. Aktuálnost nabídek je zabezpečena díky propojení se Zboží.cz. Aby se vytvořila publika DRTG je potřeba mít na webu nasazený běžný RTG kód. Není však možné při tvorbě nových seznamů kombinovat běžné RTGT seznamy s dynamickými. Aby mohl být DRTG spuštěn, je potřeba dobře zpracovaný feed a kvalitní produktové fotografie, pomůže vám také vaše logo nahrané na Firmy.cz.

Nevíte si rady s efektivním nastavením reklam na Skliku? Tak se nám ozvěte, rádi vám pomůžeme.

 

Monika Krajčová

ZPĚT NA VÝPIS BLOGU chci nezávaznou konzultaci

Naše kompetence