Svezeme vás kolem světa za 80 dní. Autem na baterky!

Dne 7. 7. 2016 Život v IC

Přeháníme opravdu jen trochu. Věc se má tak: jsme partnerem jediného českého týmu unikátního závodu elektromobilů kolem světa. Celý podnik se jmenuje 80edays a jeho hlavním cílem je objet svět za 80 dní, což se „autem na baterky“ ještě nikomu nepovedlo. Česká republika tak má reálnou šanci na čerstvý zápis do Guinessovy knihy rekordů.

Díky přímému propojení s posádkou máme svůj „increativní“ nos přímo u veškerého dění v závodě. Co svým nosem, ušima a očima nasajeme, to potom servírujeme vám přímo na facebookové stránky českého týmu.

 

Kdo je na palubě

Jádro týmu tvoří dvojice PhDr. Jiří Vlk – Tomáš Gabriel Vincent, MSc. Jak napovídají tituly u jmen, jsou to pánové vzdělaní, zkušení a patřičně odhodlaní. Rozhodně však ne suchopární či nudní – schválně si poslechněte ukázky jejich originálního Electrosongu nebo mrkněte na obrázky z cesty.

 

Čím se vezeme

Český tým vsadil na 700 koní modelu Tesla S P85D, který umí zrychlit z nuly na sto za zabijácké 3,3 sekundy. Mezi další bonusy, které si pánové pochvalují, patří tichý chod a absence „smrádku“, jak uvádějí v oficiálních materiálech.

Dojezd jejich elektromobilu je standardně 400 km, v případě razantnějšího závodění se však vzdálenost může zásadně smrsknout. Při průjezdu Evropou a Amerikou to dnes už nepředstavuje problém, nabíjecí stanice jsou na silničních trasách rozesety vcelku pravidelně.

Náročnější to už může být v asijské části závodu. Naštěstí se elektromobil dá nabíjet přinejhorším i z klasické zásuvky na 220 V, což je fakt, kterým pánové uklidňují sebe i nás.

 

Kudy kolem světa

V půlce června odstartoval závod ve španělské Barceloně, odkud se přesunul do Lisabonu a následně letecky do Kanady. Pak už se posádky rozjely divokou jízdou napříč Amerikou.

Po leteckém přesunu do Číny budou elektromobily brázdit silnice Kazachstánu, Ruska a Ukrajiny. Cílem je opět Barcelona, kam by měly týmy dorazit 4. 9. 2016.

 

Cesta je cíl

V tomto případě platí toto rčení více než kdy jindy. Překonáním šibeničního časového limitu a nevyhnutelných technických výzev chtějí účastníci poukázat na jediné: že to jde. Že už je dnes možné cestovat bez emisí, potichu a úsporně nejen na každodenní bázi, ale i v případě zdolávání takto ambiciózních cílů.

Jsme hrdí, že se jako In creative můžeme alespoň zčásti podílet na takto jedinečném, moderním a zajímavém projektu.

V okamžiku uveřejnění článku se tým nachází na trase Kansas City – Denver, tedy na trase delší než 1000 km napříč oblastí tornád s minimem nabíjecích stanic. Sledujte jejich dobrodružství s námi!

Zdroj obrázků: 80edays – Czech Team

 

Ivan Jašek

ZPĚT NA VÝPIS BLOGU chci nezávaznou konzultaci

Naše kompetence