Reportáž ze slovenských hvozdů aneb Jak jsme přednášeli na eCommerce Conference 2017

Dne 21. 9. 2017 Život v IC

Minulé úterý jsme se vydali přednášet na slovenskou eCommerce Conference. A to přímo do ráje turistů – Štrbského plesa. Jaké to bylo? Co všechno jsme zažili? A co jsme tam zjistili? Přinášíme podrobný report.

 

Cestujeme jako profíci

Štrbské pleso je daleko. Neponecháváme tedy nic náhodě a jako zodpovědní turisté se vydáváme na cestu o den dřív. Do hotelu Panorama Resort dorážíme v pondělí po poledni. Jen co pokládáme kufry na perón, padá mlha. A s ní také plány na krátkou procházku kolem přírodních krás Velkých Tater. Nedá se nic dělat, odcházíme se uklidnit na odpolední přednáškový blok.

Po něm už v rychlém sledu následuje večerní grilovačka, tombola a ochutnávka slovenských slivovic. Průvodcem večera je zkušený slovenský moderátor Slavomír Jurko. Pálí vtipy na všechny strany tak pohotově, že by mu záviděl nejeden senior copywriter. Večer uplyne jak nic, stíháme ještě krátkou strategickou poradu a jde se spát.

 

Jdeme na to

Druhý den máme již od rána nastartovaný Increativní stánek v networkingové zóně a Ivan sedí na ranním panelu s dalšími přednášejícími. Jde to krásně dohromady, o důležitosti kvalitního obsahu hovoří i kolegové z agentur Pizza SEO, Online Toro nebo Ui42 digital.

 

increative_ecommerce_conference-1024x576.jpg

O panel jsme se dělili s dalšími čtyřmi kolegy. Bylo to výživné dopoledne!

Zdroj: facebooková stránka Vzdelavacie centrum

Publikum se při ohlášení Ivanova příspěvku s názvem „Vím, co máte špatně na webu, aniž bych ho viděl“ tváří zprvu trochu nedůvěřivě. Pak už ale množství ukázek, tipů a rad padá na úrodnou půdu. Koneckonců problémy, o kterých Ivan mluví, trápí až 95 % našich klientů. Řešíme je tudíž denně a máme spoustu ukázkového materiálu.

Odvážlivci, kteří se odpoledne zastaví na našem stánku, získávají kromě možnosti konzultace také příležitost ochutnat náš výroční Increativní sirup, který jsme si nadělili ke třetím narozeninám. (A pak taky moravskou slivovici.) A pak? Pak už vyrážíme zase do mlhy a do Brna.

 

stanek_ecommerce_conference-1024x768.jpg

Je libo marketingovou konzultaci, domácí sirup nebo moravskou slivovičku? V In creative se o vás postaráme.

Zdroj: In creative

Na čem jsme se shodli

Ani zdaleka jsme na konferenci nestihli vyslechnout tolik příspěvků dalších přednášejících, kolik bychom chtěli. Jsme však rádi, že se všechny přednášky a diskuze, na kterých jsme byli, shodovaly na několika důležitých aspektech současného online marketingu z hlediska vztahu agentura–klient:

• Individuální nastavení strategie
Každý projekt je jedinečný, u žádného klienta nelze uplatňovat šablonovitý přístup. Velmi pravděpodobně totiž nebude fungovat.

• Propojení marketingových disciplín
Jedna činnost podporuje druhou. Většinou není dobré vsadit vše jen na výkonnostní marketing, SEO nebo Facebook. Marketingové oblasti je třeba vhodně kombinovat, aby přinesly maximální užitek jedna druhé – a hlavně klientovi.

• Je to běh na dlouhou trať
Pokud nepotřebujete pouze rychle „otočit” pár trendy produktů, ale záleží vám na dlouhodobé životnosti vaší značky, je třeba počítat s tím, že šíření vašeho brandu nějaký čas zabere. Trvá to, ale funguje to.

Děkujeme serveru Profivzdelavanie.sk za pozvání a veškerou péči na eCommerce Conference. Moc rádi jsme se přijeli podělit o své zkušenosti s kolegy i majiteli webů a e-shopů a rádi přijedeme zas!

A pokud potřebujete poradit s online marketingem svého projektu, ozvěte se. Vše pro vás rádi nastavíme a vyladíme.

 

Elena Horáková 

Ivan Jašek

ZPĚT NA VÝPIS BLOGU chci nezávaznou konzultaci

Naše kompetence