Převedení webu na HTTPS? Není čas ztrácet čas

Dne 18. 10. 2017 Analytika

Odkládáte přechod vašeho webu nebo e-shopu na protokol HTTPS? Riskujete mnohem víc, než jste si doposud mysleli. Podívejte se na hlavní důvody, kvůli kterým bylo na přechod na HTTPS už včera pozdě.

Pokud dojde na vašich stránkách k odposlechu údajů v online formuláři a jejich následnému zneužití, znamená to nenávratnou škodu pro obě strany. Krom toho bude ve vyhledávačích i prohlížečích pro uživatele stále patrnější, které weby data chrání a které nikoliv – pokud zavčas nepřejdete na chráněný protokol HTTPS, bude na návštěvníky vašeho webu při zadávání údajů svítit velké červené X. Naštěstí nabízíme řešení a vy jej máte na dosah ruky.

 

Poskytneme vše potřebné

Právě rizika spojená s únikem dat ke třetím stranám vedla k vývoji chráněného protokolu HTTPS (Hypertext Transfer Protocol Secure), který postupně nahrazuje starší protokol HTTP (Hypertext Transfer Protocol). Hlavní rozdíl mezi HTTPS a jeho předchůdcem je připojení SSL certifikátu, který komunikaci šifruje, a zabraňuje tak její čtení třetím stranám.

Získání certifikátu SSL je tedy klíčovým krokem pro převedení vašich stránek ze zastaralého a nezabezpečeného protokolu HTTP na chráněný HTTPS. Pokud jej ještě nemáte, jste na správném místě. Svým klientům totiž krom dalších služeb nabízíme také vytvoření a zaslání SSL certifikátu. Jednoduše nás kontaktujte a následně vyřešíme všechny podrobnosti.

 

prevedeni-webu-na-HTTPS-neni-cas-ztracet-cas.jpg

Přechod na HTTPS je pro všechny weby jen otázkou času. A čekat se nevyplatí.

Zdroj: Staticflickr.com

Nevyplatí se čekat

Pokud ale s pořízením SSL certifikátu váháte nebo jej odkládáte, pak zbystřete. V průběhu října 2017 totiž začne Google Chrome uživatelům při zadávání textu do formulářů (například při přihlašování k odběru newsletterů nebo v případě různých anket) na stránkách HTTP zobrazovat zprávu „nezabezpečeno“. A aby toho nebylo málo, chystá se Chrome také označovat adresy nezabezpečených webů červeným „X“, což žádnému webu na důvěryhodnosti nepřidá.

Krom tohoto znevýhodnění HTTP ze strany nejpoužívanějšího webového prohlížeče v Česku i ve světě existuje hned několik dalších důvodů pro přechod na HTTPS. Prohlížeč Google stránky s HTTPS přednostně indexuje a upřednostňuje je i při zobrazování výsledků vyhledávání. Proto je převod stránek do HTTPS nezbytným krokem pro funkční SEO strategii.

Při používání šifrované komunikace také získáte detailnější data o vašich návštěvnících, protože pouze zabezpečená komunikace umožňuje přenos kompletních informací při přechodu mezi jednotlivými weby. Jedině pak budete moci provádět plnohodnotnou analýzu všech důležitých metrik, což je nezbytný základní předpoklad úspěšného marketingu na síti.

Převedení webu na HTTPS proto zbytečně neodkládejte. Čas jsou peníze.

 

Tým specialistů In creative

ZPĚT NA VÝPIS BLOGU chci nezávaznou konzultaci

Naše kompetence