Bazarové Regály.cz: Jak na zábavné sítě s nudným produktem

Dne 20. 10. 2020 Případové studie Social

Proč chodíte na sociální sítě? Možná se chcete něco dozvědět. Zřejmě se budete chtít bavit. Ale určitě tam nechcete zírat na produkty nabízené na exkluzivním bílém pozadí. A přesně před takovou výzvou jsme stáli, když jsme před rokem rozjížděli sociální sítě pro Bazarové Regály. Klienta, který má megapraktický, ale nepříliš atraktivní produkt. Jak na budování takového brandu zábavnou formou na sociálních sítích? O tom vám povíme v našem článku.

Regály a slevy, kam se podíváš

Naše strategie na Facebooku byla jasná. Placené kampaně budou převážně o slevových akcích a jednoduchém produktovém obsahu. Ale co pravidelné příspěvky? Publikum nemůžeme otravovat jedním nudným regálem za druhým, to by nebavilo nikoho. 

A tak jsme se zaměřili na zábavu, motivaci a sezónní témata, které prostupují všemi jazykovými mutacemi (Česko, Slovensko, Maďarsko, Polsko, Rumunsko).

 

Regál a zvířátka

Jak znázornit, že regál toho unese opravdu hodně? Správně, pomocí zvířátek. Takže tenhle by zvládl půlku kosatky, tři bizony, nebo celého hrocha...

Zdroj: Bazarové Regály.cz

S regály je sranda. No fakt

Jenže jak to udělat, když k dispozici máme sice stovky produktových fotek, ale všechny jsou de facto stejné – regál na bílém pozadí? Pomůžeme si nápadem a grafikou, která si nehraje na nic světoborného, ale spíše jde o milá karikaturní dílka.

Facebook: Buď každý den lepší než včera

Ne, motivační citáty nejsou hlavním tématem našich regálových Facebooků. Ale motivace k úklidu je super věc, která na Facebooku skvěle funguje. Regál je totiž nejlepším pomocníkem pro uspořádání čehokoli, tak si jej mimochodem pořiďte i vy.

 

Motivační posty
Motivační posty 2

Motivace zkrátka funguje. Pořádek by chtěl mít doma každý.

Zdroj: Bazarové Regály.cz

Někdy naopak mile zareagujeme na aktuální situaci, samozřejmě s podtextem, že s regály bude všechno v pohodě. A víte, který typ příspěvků získává jasně největší dosahy? Jasně, gif!

 

Gify a sezóna
Gify a sezóna 2
Gify a sezóna 3

Nemůžete vyjet k moři? My tam zavezeme aspoň regály. Anebo s nimi oslavíme den matek. A gif samozřejmě také nemůže chybět ve výčtu populárních formátů.

Zdroj: Bazarové Regály.cz

Instagram: To je dost, žes nás taky někam vyvez

Pokud zábavný Facebook je výzva, o to větší oříšek je udělat zajímavý regálový Instagram. Proto jsme se rozhodli popustit uzdu naší fantazie ještě o kus víc. A protože Bazarové Regály mají samozřejmě světovou kvalitu, vzali jsme je na cestu kolem světa. Podívaly se tak už třeba do New Yorku, Ria, Paříže, Dubaje a nahradily tamní monumenty. A na lidi to fungovalo!

 

Cestování s regály
Cestování s regály 2

Sochu Svobody zná každý. A my usilujeme o to, aby každý znal naše regály. Tak to spojíme, ne? Publikum na Instagramu si naši vtipnou komunikaci oblíbilo.

Zdroj: Bazarové Regály.cz

Instagram je totiž hlavně zábava. Záplavu konverzí z tohoto kanálu nečekáme, a tak můžeme zvesela budovat super brand, který se nebere tolik vážně. Věřte tomu, nebo ne, ale s produktem lze spojit jakýkoli významný den a událost. Na našem Instagramu se tak objevil svatý Václav, Cyril a Metoděj i Tři králové.

 

Tygr a Cyril
Tygr a Cyril 2

Na Instagramu jsme už využili spoustu a spoustu významných dnů a událostí. Víte třeba, jak by se název značky napsal hlaholicí?

Zdroj: Bazarové Regály.cz

A teď čísla...

Sranda musí být, ale i na sociálních sítích jedině ukázaná platí. Zaměříme se tedy na facebookové účty Bazarových Regálů pro Česko, Slovensko a Maďarsko, které vedeme 1 rok, z pohledu základních statistik.

 

Součet průměrných organických dosahů za předchozí rok: 113

Součet průměrných organických dosahů za rok naší správy: 680

Přírůstek počtu fanoušků za poslední rok: 1291 (CZ) + 1780 (SK) + 3377 (HU)

 

Co nás ale těší nejvíce, to jsou reakce. Na všech třech stránkách není výjimkou, když se přehoupneme přes stovku reakcí na stránce za den. Pozor, ne na příspěvek, ale za den. A to zveřejňujeme příspěvky maximálně dvakrát do týdne, abychom publikum nebombardovali až příliš.

 

Graf reakcí

Dostat se přes sto reakcí na stránce za den? S dobrou komunikační strategií žádný problém.

Zdroj: Bazarové Regály.cz

Myslíte si, že váš produkt či obor nemůže být hvězdou sociálních sítí? Přesvědčíme vás, že s precizně připravenou komunikační strategií může zazářit opravdu každý s jakýmkoli produktem či službou. Ozvěte se nám.

 

Michal Šíma

ZPĚT NA VÝPIS BLOGU chci nezávaznou konzultaci

Naše kompetence