Responzivní reklamy jsou tu a zaplní i doposud prázdná místa

Google AdWords pokračuje v inovacích svých reklam

Google AdWords pokračuje v inovacích svých reklam. V letošním roce udělala již několik změn v zobrazování reklam především ve vyhledávací síti. Nově dochází ke změnám i textových a bannerových reklam v obsahové síti, které dostaly novou fazónu. Ve zkratce jde o to, že se jejich vzhled, velikost a formát automaticky přizpůsobí rozměrům volného reklamního prostoru v obsahové síti Google.

Díky této modifikaci se v obsahové síti společnosti Google otevírá nespočetné množství velikostí a typů reklam. Stačí na začátku vytvořit jednu reklamu, která se bude posléze automaticky přizpůsobovat různým reklamním prostorům. Reklamy se pak budou zobrazovat v různých modifikacích. Například v jedné reklamě bude obsaženo pouze vaše logo, v jiné variantě pak bude pouze vámi nahraný obrázek a u některých se dokonce může objevit kombinace obou předchozích variant včetně popisků. Barvy automaticky generovaných responzivních reklam se přizpůsobí barvám, které používáte v logu či v nahraných obrázcích.

Google AdWords pokračuje v inovacích svých reklamGoogle AdWords pokračuje v inovacích svých reklam

Ukázka obrázkového a textového formátu responzivní reklamy.

Podívejte se na rozdíl dnešních textových reklam a nových responzivních reklam v obsahové síti.

Google AdWords pokračuje v inovacích svých reklam

Zdroj: wordstream.com

A co si od této změny slibuje společnost Google? Větší zásah, zvýšení počtu zobrazení i prokliků na stránky inzerentů a tím i zlepšení dosavadních výsledků reklam v obsahové síti.


Nevíte si s novinkami na Google rady? Kontaktujte nás, my Vám s Vašimi reklamami rádi pomůžeme.

 

Karolína

Project Manager

  Proč píšeme tento blog

  Rádi  se dělíme o dění v In creative a také o své znalosti a zkušenosti. A toto místo je pro to jako stvořené.

  Poslat poptávku

  V tomto blogu najdete mnoho zajímavých informací. Mnohdy však nemusí přesně odpovědět na vaše dotazy. Proto pokud máte nějaké dotazy nebo si chcete objednat nějakou službu od nás, neváhejte se na nás obrátit.

  Další zajímavé příspěvky

  Podívat se na všechny