Nastartujte své prodeje díky Adwords a Skliku

Reklamy v Nákupech Google a produktové reklamy na Skliku často patří k nejvýdělečnějším kampaním s vysokým objemem nákupů. Na rozdíl od tradičních textových reklam totiž uživateli zobrazují produkt – obrázky a fotografie jsou nejdůležitějším prvkem emocionální reklamy, a v jedné reklamě mu poskytují poměrně hodně důležitých informací.

 

Potenciál Google nákupů

Reklamy v Nákupech Google na rozdíl od tradičních textových PPC reklam uživateli zobrazují fotografii, název produktu a další informace, díky čemu má spotřebitel poměrně přesnou informaci o propagovaném produktu ještě před kliknutím na samotnou reklamu. Máte tak šanci oslovit zákazníky, u kterých je větší šance, že produkt koupí.

In creative | Vyhledávání praček na Google shopping

Zdroj: google.cz

K tomu, abyste mohli začít inzerovat v Nákupech Google, je potřeba vytvořit kvalitní XML feed s produktovými informacemi ve službě Merchant Center. Reklamy v Nákupech Google jsou pak spravovány v Adwords, jdou spustit po pár kliknutích a dokáží pokrýt celou produktovou nabídku.

Vaše reklamy se pak budou zobrazovat na Google top pozicích (nad textovými reklamami), kde může být umístněných nejvíce 5 produktů a také v pravém sloupci, kde mohou zákazníci vidět až 8 produktů.

Reklamy v Nákupech Google v kombinaci s textovými PPC reklamami, vám umožňují širší zásah cílové skupiny, jelikož na jeden vyhledávací dotaz se může zobrazit více reklam v Nákupech Google  a také relevantní textová reklama. Díky zobrazovaným fotografiím, ceně a dalším informacím, získávají vaše reklamy kvalifikovanější návštěvníky s větší pravděpodobností konverze. Tyto reklamy dlouhodobě zaznamenávají vetší návštěvnost a vyšší míru prokliku.

Potenciálním zákazníkům můžete prostřednictvím reklamy sdělit důležité informace o ceně, dostupnosti, ale také nákladech na dopravu, které bývají nejčastějším důvodem, odrazujícím zákazníky od nákupu. Inzerovat můžete sezónní produkty, novinky, bestsellery, produkty v akci, nebo produkty s nejlepší marží.

 

Produktové reklamy Nákupů Google ve vyhledávání obrázků

Google nedávno představil novinku, kterou je zobrazování produktových reklam Nákupů Google ve vyhledávání obrázků. Hlavním impulzem byl rostoucí podíl on-line nákupů z mobilních zařízení a snaha usnadnit nákupní proces pro mobilního uživatele (o významu mobilních zařízení se dočtete v článku Jste připraveni na mobilní zařízení?). Reklamy budou v karuselovém formátu, budou se skládat z obrázku, názvu produktu, ceny a názvu e-shopu. Zobrazovány budou na prvních místech, nad nalezenými obrázky ve vyhledávání, prozatím jen v mobilních zařízeních. Dostupné by měly být ve všech zemích.

In creative | Vyhledávání náhrdelníků na Google obrázky

Zdroj: google.cz

 

Na Skliku to jde taky

Produktové inzeráty jsou druhem kampaní v Skliku, které jako zdroj dat využívají databázi Zboží.cz. K jejich spuštění postačí propojení účtu v Skliku se Zbožím.cz. Využívají se produktová data z nabídkového feedu Zboží.cz, čím je zabezpečená neustálá aktualizace produktových informací a není nutné zadávat klíčová slova a inzeráty. Reklamy se zobrazují vedle top pozic Skliku, přičemž můžou být zobrazeny až 4 reklamy od jednoho inzerenta. Kritériem pro zobrazení produktového inzerátu je maximální cena za proklik, CTR a relevance, do které se promítá kvalitní nastavení feedu a využití všech podporovaných parametrů.

In creative | Vyhledávání kabelek na seznamu

Zdroj: seznam.cz

Chcete také zvýšit svoje prodeje pomocí kampaní v Nákupech Google a produktových kampaní na Skliku? Tak se nám ozvěte, rádi vám pomůžeme.

 

Monika

PPC Specialist

  Proč píšeme tento blog

  Rádi  se dělíme o dění v In creative a také o své znalosti a zkušenosti. A toto místo je pro to jako stvořené.

  Poslat poptávku

  V tomto blogu najdete mnoho zajímavých informací. Mnohdy však nemusí přesně odpovědět na vaše dotazy. Proto pokud máte nějaké dotazy nebo si chcete objednat nějakou službu od nás, neváhejte se na nás obrátit.

  Další zajímavé příspěvky

  Podívat se na všechny