Kde se skrývá Chytré SEO? V Nuslích u Pavla Ungra

Fenomén SEO se neustále vyvíjí. Schopnost internetových vyhledávačů rozpoznat kvalitu obsahu webů je stále sofistikovanější. Vyrazil jsem tudíž srovnat velitelský čas s odborníkem na SEO vzatým. V polovině dubna jsem zavítal do pražských Nuslí na školení Pavla Ungra s názvem Chytré SEO.

Školení bylo určeno pro ty, kteří se už problematikou SEO zabývají, ale rádi by ji řešili komplexně, efektivně a do hloubky. Primárně mě zajímaly možnosti práce s kvalitním a autentickým obsahem, což je aktuálně velmi často rozebírané téma. Dozvěděl jsem se toho však mnohem víc.

Co SEO je a co už ne?

Už samotný rozjezd školení byl velmi slibný. Ze všeho nejdřív jsme si totiž vysvětlili, co SEO NENÍ. Není to univerzální metoda, která by umožňovala snadno obejít internetové vyhledávače a vynést vynést vaše stránky na přední pozice. Je to daleko komplexnější sada činností, které přinesou ovoce, jen když se dělají správně, dlouhodobě a hlavně poctivě.

Následně procházíme celou problematiku pěkně od začátku. V průběhu sedmi hodin se Pavlovi do posluchačů daří s přehledem nacpat semestr informací (ne-li ročník, dva, tři?). To vše pod nenásilným tlakem a s množstvím konkrétních příkladů z vlastní dlouholeté praxe. A hlavně nás to celou dobu baví. Žádné nudné slajdy s mraky textu se nekonají.

IC bloguje web_skoleni

Pavel Ungr ví všechno o SEO a nebojí se vám to říct.

Všechno se vším souvisí

Co všechno je potřeba provést před samotným návrhem webu? Jak vyřešit jeho architekturu? Jak pojmout linkbuilding? Jak najít kvalitní long-tail? Jak vůbec vypadá indexace webu z technického hlediska? Jaké pokyny je dobré poslat robotům? A co duplicita? Jak lidé o daném produktu vůbec přemýšlí a co hledají? A co mobilní uživatelé? Jaké nástroje použít, co a jak testovat, jak si poradit s penalizací nebo jak přistoupit k redesignu stávajícího webu…?

Tímto výčtem se v podstatě snažím jen demonstrovat obrovské množství témat a detailů, o které se s námi Pavel Ungr podělil. Bylo jich však mnohonásobně víc a všechna do sebe přesně zapadala. Školení doporučuji všem odborníkům, kteří se zabývají správným fungováním webů. Tedy analytikům, architektům, copíkům, UX designérům, ale třeba i provozovatelům webů a e-shopů, kteří chtějí svoje SEO zkrotit sami a vyhnout se při tom chybám, které se jinak velmi složitě a dlouhodobě napravují.

seo

I na black hat SEO došlo. Ale pssst!

Zdroj: Pixabay

A co bude dál?

Současný vývoj SEO směrem k inteligentnímu zpracovávání obsahu, kdy na prvním místě je skutečně uživatel, způsobuje to, že každý web stojí před svými  návštěvníky v celé své nahotě. Buď je pro ně zajímavý, pohodlný, baví je a řeší jejich problémy, nebo ne. A tomu také odpovídá jeho pozice ve vyhledávačích.

V žádném případě neplatí, že by snad SEO bylo mrtvé. Právě naopak. Daří se mu lépe než kdy jindy.

A co vy? Máte v SEO jasno? Potřebujete poradit? Ozvěte se!

 

Ivan 

Copywriter

 

  Proč píšeme tento blog

  Rádi  se dělíme o dění v In creative a také o své znalosti a zkušenosti. A toto místo je pro to jako stvořené.

  Poslat poptávku

  V tomto blogu najdete mnoho zajímavých informací. Mnohdy však nemusí přesně odpovědět na vaše dotazy. Proto pokud máte nějaké dotazy nebo si chcete objednat nějakou službu od nás, neváhejte se na nás obrátit.

  Další zajímavé příspěvky

  Podívat se na všechny