Jak vyladit e-shopové reklamy na Vánoce?

Vánoce jsou za rohem a to znamená, že pro většinu e-shopů nastává nejvytíženější a z hlediska obratu nejdůležitější období v roce. Aby byl Ježíšek skutečně bohatý, je potřeba důsledně vyladit PPC kampaně. My v In creative nic nenecháváme náhodě a v rámci přípravy jsme byli načerpat nové tipy a inspirace pro správu produktových kampaní v AdWords a Skliku na přednášce Karla Rujzla v rámci akce PPC NA STOJÁKA #1.

increative600x400

A jaké že jsou ty nejlepší rady a vychytávky pro efektivní produktové kampaně?

 1. Oddělte v GMC Search kampaně a Display kampaně – získáte tak oddělené reporty o stavu produktů ve feedu vzhledem k požadavkům jednotlivých kampaní.
 2. Segmentujte – díky segmentaci získáte množství relevantních informací o svém cílovém publiku a pro jednotlivé segmenty můžete nastavit odlišné strategie bidování. V GMC můžete segmentovat využitím Pravidel pro Zdroj, kde si můžete tvořit vlastní pravidla.
 3. Nasaďte Bloomarthyho – rozdělte sortiment dle produktů a značek, pracujte s prioritou kampaní a vylučujícími klíčovými slovy, přizpůsobte tomu strategie bidování.
 4. Využite RLSA – podpořte zobrazování svojí inzerce pro relevantní publikum, které má zájem o vaše produkty.
 5. Buďte v střehu – sledujte TOP produkty a nové produkty a neustále rozšiřujte inzerci. Také se zaměřte na produkty, které se prodávají, ale ne z PPC.
 6. Využívejte nástroje pro správu produktových kampaní (PPC HIT, PPC BEE, ADBOOST) – ulehčují práci, šetří čas a přináší stále nové a nové funkce.
 7. Nastavte dynamické kampaně – fungují jako „back up“ produktových kampaní – jednoduše se nastaví a rychle reagují na nové produkty. K tomu, aby byly efektivní, je potřeba mít dobře strukturovaný web a také dobře nastavené seznamy vylučujících klíčových slov.

Ztrácíte se v tom? Není vám něco jasné? Potřebujete pomoct s optimalizací produktových kampaní?

Tak se ozvěte, rádi vám poradíme! 🙂

 

Monika

PPC Specialist

  Proč píšeme tento blog

  Rádi  se dělíme o dění v In creative a také o své znalosti a zkušenosti. A toto místo je pro to jako stvořené.

  Poslat poptávku

  V tomto blogu najdete mnoho zajímavých informací. Mnohdy však nemusí přesně odpovědět na vaše dotazy. Proto pokud máte nějaké dotazy nebo si chcete objednat nějakou službu od nás, neváhejte se na nás obrátit.

  Další zajímavé příspěvky

  Podívat se na všechny