Facebook Canvas

Canvas-Logo

 

Facebook Ads versus Canvas

Všichni, kteří mají svůj profil na Facebooku, jistě znají klasické Facebook Ads, tedy facebookové reklamy. Zobrazují se všem, a to buď ve vybraných příspěvcích, v pravém sloupci nebo na mobilních zařízeních. Tyto reklamy můžou mít více různých podob, mohou propagovat jeden produkt nebo službu, mohou být multiproduktové, nebo pomáhají budovat značku (brand).

Právě u poslední zmíněné varianty, tedy budování brandu, mohou marketéři u klasických Facebook Ads narazit na problém. Facebookové reklamy totiž neposkytují tolik možností pro vyprávění příběhu značky a ztvárnění její hlavní myšlenky. A právě proto přicházejí na scénu Facebook Canvas.

Co si pod pojmem Canvas představit?

Jedná se o reklamu, která dovoluje vytvářet poutavý a kreativní obsah kombinující obrázky, texty, videa a odkazy. Je optimalizovaná pro mobilní zařízení a po jejím rozkliknutí se zobrazí na celé obrazovce, kde si jí můžete libovolně listovat, prohlížet fotky a videa. Zajímavostí je například to, že vedle klasického rozkliknutí obrázku, můžete obrázky posouvat i pomocí náklonu mobilu.

In creative | Stránky kamisa.czIn creative | Stránky kamisa.cz

 

In creative | Stránky kamisa.czIn creative | Stránky kamisa.cz

 

Je tvorba Canvas složitá?

Postup tvorby Canvas je velice intuitivní, ale lze jej provést pouze prostřednictvím Power Editoru. K dispozici jsou jednotlivé komponenty, které se skládají z textu, obrázku, rotujícího formátu, videa a „call to action“ tlačítka. Tyto komponenty lze postupně skládat za sebe a následně měnit jejich pozici dle potřeby.

Snímek obrazovky 2016-04-21 v 22.47.31Snímek obrazovky 2016-04-21 v 22.48.45

K čemu se dá Canvas využít?

Představte si, že prodáváte kompletní sortiment oblečení. V Canvas je možné vytvořit jednotlivé komponenty rotujícího formátu tak, že si zákazník může skládat jednotlivé kousky oblečení k sobě, vyzkoušet, co k sobě ladí a následně celý outfit rovnou objednat. Ale možností využití je samozřejmě mnohem více.

Tak co na tuto novinku z dílny Facebooku říkáte? Pokud se vám líbí stejně tolik, jako nám, neváhejte se nám ozvat a my vám s její tvorbou rádi pomůžeme.

Zdroje obrázků: leadgensocial.com, Facebook canvas, kamisa.cz

 

Veronika & Alf

Asistentka marketingového ředitele & Social Media Specialist

  Proč píšeme tento blog

  Rádi  se dělíme o dění v In creative a také o své znalosti a zkušenosti. A toto místo je pro to jako stvořené.

  Poslat poptávku

  V tomto blogu najdete mnoho zajímavých informací. Mnohdy však nemusí přesně odpovědět na vaše dotazy. Proto pokud máte nějaké dotazy nebo si chcete objednat nějakou službu od nás, neváhejte se na nás obrátit.

  Další zajímavé příspěvky

  Podívat se na všechny