ETA už dorazila i do Skliku

STA už není v módě

Od minulého týdne již můžeme i na Skliku využívat rozšířené formáty reklam neboli ETA (Expanded Text Ads). Neznamená to však, že by STA neboli klasické reklamy z Skliku vymizely a vy jste je nemohli tvořit. Sklik vyslechl přání inzerentů a zase se o kousíček přiblížil AdWords, který rozšířené reklamy nabízí už od června minulého roku.

 

Čím se liší ETA na Skliku a v AdWords?

Dá se říci, že ničím. Počet písmen v titulcích i popisku je stejný.

– První i druhý titulek – 30 znaků
– Popisek – 80 znaků

Snímek obrazovky 2017-02-14 v 12.20.37

ZDROJ: Sklik.cz

I Sklik nabízí možnost tzv. migrace reklam STA na ETA reklamy. Migraci reklam můžete provádět i pro více reklam najednou.

Snímek obrazovky 2017-02-14 v 12.23.49

Snímek obrazovky 2017-02-14 v 12.24.44

ZDROJ: Sklik.cz

K rychlé migraci však můžete použít i nástroje AdWords editor či ppcHit.
Pomocí jednoduchého filtru také můžete rychle zjistit, které reklamy máte v klasickém formátu a které v tom rozšířeném. Tento filtr Vám pomůže v orientaci a vy pak snáze víte, jaké reklamy je ještě nutné upravit.

Snímek obrazovky 2017-02-14 v 12.03.57

ZDROJ: Sklik.cz

S převodem reklam však nespěchejte. Seznam doporučuje, aby inzerenti stále používali jak klasické reklamy, tak i rozšířené reklamy. Předpokládaný termín ukončení zobrazování klasických reklam je až v létě tohoto roku.

 

Co od změny očekává Seznam?

Seznam, stejně jako Google, od změny délky reklam očekává nárůst míry prokliků, zvýšení počtu kliků na web pomocí reklam a to díky tomu, že budou rozšířené reklamy zabírat více prostoru ve výsledcích vyhledávání oproti klasickým reklamám. Navíc se inzerenti mohou v reklamách více rozepsat o nabízených produktech.

Nevíte si s novým nastavením reklam rady? Ozvěte se nám, my vám s nimi rádi pomůžeme.

 

Karolína

Project manager

 

  Proč píšeme tento blog

  Rádi  se dělíme o dění v In creative a také o své znalosti a zkušenosti. A toto místo je pro to jako stvořené.

  Poslat poptávku

  V tomto blogu najdete mnoho zajímavých informací. Mnohdy však nemusí přesně odpovědět na vaše dotazy. Proto pokud máte nějaké dotazy nebo si chcete objednat nějakou službu od nás, neváhejte se na nás obrátit.

  Další zajímavé příspěvky

  Podívat se na všechny